NOVINKY

>> 2022  |   2021  |   2020  |   2019  |   2018  |   2017  |   2016

Šťastné a veselé Vianoce a v novom roku hlavne veľa zdravia

22.12.2018

SIENA DBK 0/0

6.11.2018

6.11.2018 sme od klubovej pani doktorky obdržali úžasnú správu – naša Siena – Glamorous Miracle Carpathian white smile má úplne zdravé kĺby – výsledok vyhodnotenia RTG na dyspláziu bedrových kĺbov – DBK je 0/0. Sme veľmi šťastní !!!

ŠTENIATKA POTVRDENÉ V CHS FROM SMILING SMILING LOTUS

6.11.2018

5.11.2018 k nám priletela radostná novina z chovateľskej stanice From Smiling Lotus z Belgicka – Bastíkova nevesta Yin (Never Ending Love From Smiling Lotus) čaká šteniatka.
Srdečne gratulujeme jej majiteľom Henkovi a Lily a tešíme sa s nimi!

JESENNÉ FOTENIE

Tohtoročná jeseň je neuveriteľne krásna a teplá, len občasný silnejší vietor nás občas postraší... Aj v novembri si môžeme užívať príjemných prechádzok s našou smečkou a tak sme neodolali aj možnosti zvečniť našu smečku v krásnej jesennej scenérii...FOTOGALÉRIA - TU

VÝSTAVA BRATISLAVA

26. a 27.10.2018

26. a 27.10.2018 sme sa zúčastnili medzinárodných výstav v Bratislave. Súťažila naša Sienka - Glamorous Miracle Carpathian white smile - v triede mladých a obidva dni si odniesla ocenenie Výborná 2.
Glamorous Miracle Carpathian white smile „Siena“
     trieda mladých – Výborná 2

VÝSTAVA KOMÁROM – JAZZ, EINAR

19. - 21.10.2018

Kým sme si my užívali jesennej prírody a spoločnosti samojedíkov a ich majiteľov na našej Samoyed tour, naše odchovy Jazz a Einar súťažili na výstave v maďarskom Komárome. Okrem super výsledkov nám poslali aj jednu peknú spoločnú fotku – poloviční bratia Einar a Jazz

19.10.2018
Rozhodca: Alessandro Zeppi (IT), Maria Caccarelli (IT), Nemanja Jovanovič (SRB)
Glamorous Jazz Carpathian white smile "Jazz"
     Výborný 1, JCAC, JBOB, BOB, užší výber medzi 6

20.10.2018
Rozhodca: Nemanja Jovanovič (SRB)
Glamorous Jazz Carpathian white smile "Jazz"
     Výborný 1, JCAC, JBOB, Crufts Qualification
Einherjar Carpathian white smile "Einar"
     Výborný 2

21.10.2018
Rozhodca: Zsuzsanna Balogh (H)
Glamorous Jazz Carpathian white smile "Jazz"
     Výborný 2


"Einar" Einherjar Carpathian white smile – 2 roky, "Jazz" Glamorous Jazz Carpathian white smile - 1 rok | Einar

SAMOYED TOUR KARPATY

19. - 21.10.2018

19.-21.10.2018 sme sa postretali s partiou kamarátov a samojedíkov na našej tradičnej akcii – Samoyed tour. Tentokrát po viacerých zmenách naše kroky smerovali do Zlatníckej doliny, Chata Emmy. V piatok sme si dali prechádzku a večer opekali špekáčky a doprovod nám robili hlasité zvuky lesnej zveri občas nám naháňajúc strach...
V sobotu doobeda naše kroky smerovali ku Skalickému salašu. Martin za asistencie Kuba a samojediek Zarky, Reevy, Alicky a Megynky ostal variť guláš a ostatmí sme sa vybrali naprieč lesom smerom na Kamennú búdu. Romantika ako vyšitá, veľké stáda danielov, sŕn a inej zvery nám prebehovali pred očami samozrejme že našich lovcov to vyvádzalo z rovnováhy a častokrát sme mali problém to ustáť na mokrom popadanom lístí... Guláš už rozvoniaval široko ďaleko. A samozrejme aj výborne chutil. Večer sme posedeli vo vnútri v chate pri rôznych historkách, zväčša o samojedoch. Pri rannej vychádzke sme mali možnosť počuť diviakov...Domov sa nám veľmi nechcelo, tak sme si aj poobede ešte vychutnali jednu prechádzku Zlatníckej doline. Bolo super, ako vždy ! ďakujeme našim priateľom za spoločne strávený čas a tešíme sa do skorého videnia!

FOTOGALÉRIA - TU

NARODENINY REEVA

15.10.2018

Naša Reeva – Smiling Snowball Pure Crystal oslávila svoje štvrté narodeninky. Bez kožúška, ale ako vždy s dobrou náladou. Reevinka, prajeme Ti všetko len to najlepšie, hlavne veľa zdravíčka, nech Ťa nôžky poslúchajú, aby si mohla behať a skáka, využiť každú jednu sekundu keď sa pozeráme niekde inde na ukradnutie nejakej tej dobrotky zo stola, z linky, poličky... Vždy nás tými svojími nezbednými nápadmi dokážeš poriadne rozosmiať, dennodenne nás učíš, že musíme byť v pohotovosti a stále si o krok vpred, bambuľka naša :)

EURÓPSKA VÝSTAVA VARŠAVA – MÁME JUNIORSKÉHO EURÓPSKEHO VÍŤAZA MLADÝCH!

14.10.2018

14.10.2018 sme sa zúčastnili Európskej výstavy psov v Poľsku, vo Varšave. Prihlásených bolo neuveriteľných 179 samojedov. Cestovali sme v zložení môj manžel Martin, Matejka Celarc Perčic a moja maličkosť. A tí hlavní účastníci – „Jazz“ a „Basty“ za podpory Reevy a Sieny.
Sme veľmi hrdí na našich psíkov, išli sme na výlet, postretať sa s priateľmi a bez akýchkoľvek očakávaní.... a dočkali sme sa neuveriteľného výsledku:

Glamorous Jazz Carpathian white smile "Jazz"
Rozhodkyňa: Barbara Larska, Poľsko
     trieda mladých (22 psíkov) - Výborný 1, Európsky juniorský víťaz

Bastion of Joy Carpathian white smile "Basti"
Rozhodca: Peter Harsanyi, Maďarsko
trieda šampiónov (24 psíkov) - Výborný

Naše pocity ani neviem popísať.... obrovská radosť a zároveň aj akési zadusťučinenie....

ČLÁNOK - TUJazz


Basty


pred cestou... | po výstave.....

NARODENINY VRH „E“ A VRH „G“

8.10.2018

8.10.2018 oslávil náš vrh „E“ svoje druhé narodeninky a 10.10.2018 vrh „G“ svoje prvé narodeniny. Dostali sme množstvo fotiek z narodeninových osláv našich chlpatých miláčikov, viacerí nám telefonovali a rozprávali nové zážitky. Sme veľmi šťastní, že naše šteniatka žijú v tých najúžasnejších rodinách, denne zažívajú veľa lásky a pozornosti svojich majiteľov.
Naše dve bambuľky Lunka – Everything Changes Carpathian white smile a Sienka – Glamorous Miracle Carpathian white smile oslavovali spoločne s celou našou smečkou  Všetkým prjame hlavne veľa zdravíčka a zábavy!

NARODENINY VRH „F“

30.9.2018

30.9.2018 šteniatka z nášho vrhu F oslavujú svoje prvé narodeniny. Srdečne všetkým blahoželáme a prajeme veľa zdravia, lásky a nikdy nemiznúcich samojedských úsmevov

CAC VÝSTAVA A SAMOJEDSKÝ TÁBOR TŘI STUDNĚ, ČR

28.9.-30.9.2018

Posledný septembrový predĺžený víkend sme sa vybrali s kamarátkou Líviou a našimi chlpáčmi na samojedský tábor a CAC výstavu českého samojed klubu do krásneho prostredia na Vysočine – Tři studně V piatok 28.9.2018 sa konala od rána výstava, posudzoval pán rozhodca MVDr. Vladimír Piskay zo Slovenska.

Rozhodca: MVDr. Vladimír Piskay, SK
Bastion of Joy Carpathian white smile „Basty“
     trieda čestná – Výborný 1, BIS triedy čestnej
Glamorous Miracle Carpathian white smile „Siena“
     trieda mladých (8/8) – Výborná 2
Everything Changes Carpathian white smile „Lunka“
     trieda stredná (5/6) – Výborná 1, CAC, 2. Najlepšia sučka
Barumka Sunshining „Semi “
     trieda veteránov – Výborná 1, BIS veterán
     (majiteľka Lívia Pacerová)
Carpathian white smile - BIS chovateľská skupina

Po výstave prebehla bonitácia a večer členská schôdza. Sobotné ráno bolo chladné, no zároveň vhodné pre psíkov na preteky – koobežky, beh so psom a podobne. Poobede sme sa zabávali pri zdolávaní rôznych prekážok – agility. Stihli sme aj peknú prechádzku so psíkmi po okolí a bez psíkov do lesa na hríby. Večer sme sa stretli pri posedení a tombole. Nedeľa patrila súťaži špekáčkový beh. Tábor aj výstava sa vydarili, počasie nám prialo a odreagovali sme sa v spoločnosti super ľudí a ich psíkov. Tešíme sa aj nabudúce!

ČLÁNOK: TU
FOTOGALÉRIA - TU


Basty | Siena | Lunka


slovenská a litovská výprava


Lívia a smečka

ÚSPEŠNÝ VÍKEND PRE NAŠE ODCHOVY A TIEŽ BASTÍKOVÝCH POTOMKOV

Samoyed Association open show
Easy To Love Carpathian white smile „Shiro“
     Res BEST DOG

Crikvenica, Chorvátsko
Rozhodca: Dubravka Reicher (CRO)
Glamorous Jazz Carpathian white smile „Jazz“
     – Výborný 1, JCAC, JBOB, Junior BIS, BOB, BOG

Kecskemét
Penktas Elementas OMG Thats a Life „Johnny“
     – klubová výstava výborný 2/4
     – CACIB: 2x výborný 1, 2X HPJ, 1x Junior BOB

Klubové výstavy v Litve 22-23. septembra 2018
Rozhodca: Joan Duffus
Penktas Elementas OMG I´m In Love „Nutela “
     – trieda mladých: výborná 3/7
Rozhodca: Anna Jaskiewicz
Penktas Elementas OMG I´m In Love „Nutela “
     výborná 1/7, jw, BF2 a BIS Junior!

Srdečne gratulujeme, sme pyšní na naše odchovy a Bastíkových potomkov !

ŠPECIÁLNA VÝSTAVA KSP, NOVÁ ŽIVOHOŠŤ, ČR

22.9.2018

Po troch rokoch sme sa zasa vybrali na výstava KSP – tentokrát do Novej Živohošti. Na výstavu sme prihlásili Lunku a na výlet sme zobrali mlaďošku Sienku a Bastíka.

Rozhodca: Anna Albrigi, IT
Everything Changes Carpathian white smile „Lunka“
     trieda stredna – Výborná 1, CAC
     Tým podmienky pre udelenie titulu Junior šampión Českej republiky!

Sienka sa stretla so svojou sestrenicou Teou a Lunka si strihla zopár fotiek so svojim budúcim ženíchom :) Krásny deň v spoločnosti Iriny a Sašky a tiež milé stretnutia s luďmi, ktorých sme už dlhšie nevideli....


Lunka


Lunka a Cookies | Siena, Luna a Tea

FOTOGALÉRIA - TU

OHLIADNUTIE ZA LETOM
SAMOJEDSKÝ TÁBOR A VÝSTAVA SKALICA

Koniec leta bol venovaný tradičnému Samojedskému táboru, tentokrát v Zlatníckej doline pri Skalici. Väčšina účastníkov prichádzala už v stredu,a tak si mohli užívať takú minidovolenku. Večer sme sa postretali pri táboráku, zvítali sa.... noví účastníci sa zoznámili s tradičnými....Vo štvrtok sme si trošku s humorom zašportovali pri agility a následne otestovali svoje znalosti o samojedoch pri vedomostne športovej disciplíne „Po stopách samojedov“. Popoludní Martin varil fazuľovicu a súťažechtiví účastníci testovali rýchlosť svojich samojedíkov pri špekáčkovom behu s nástrahami iných dobrôt. Piatkové dopoludnie bolo vyhradené pre samojedskú miniolympiádu. V poobedňajších hodinách opäť chlapci zakúrili pod kotlíkmi a pripravili skvelú kapustnicu, fazuľovicu a divinový guláš. Ota Janko nám predniesol zaujímavú prednášku na tému záprahových športov. Účastníci tábora sa mohli previesť na kolobežke, zabehať si so psíkom, venovať sa prechádzkam v okolitej prírode....Večer patril výročnej členskej schôdzi a tombole pod hviezdami :)
Na sobotu bola pripravená špeciálna výstava. Ráno sme vyhodnotili doterajšie súťaže a prebehla bonitácia. Skalické počasie nás nesklamalo a ako inak – pršalo takmer po celý deň v priebehu výstavy, chvíľu viac, chvíľu menej. Posudzovanie prijal pán Ing. Radek Lysák z Českej republiky, ktorý napriek silnému dažďu venoval každému psíkovi pomerne veľa času. V priebehu poobedia sa na chvíľu objavilo slniečko a tak do kruhu nastúpili detičky, ktoré nám predviedli ich handling. Po záverečných súťažiach nasledoval samojedský karneval – toľko predvedených samojedíkov v maskách, niektorí aj so svojimi majiteľmi... to sme tu ešte nemali. Úžasný zážitok. A teda ako nám niektorí psíci dávali najavo „svoju radosť“ z prevleku  Po výstave sme si pochutnávali na vynikajúcich francúzskych palacinkách. Vzhľadom na silný dážď sme sa večer presunuli do vnútorných priestorov a venovali sa rôznym debatám a kvízom. Súťaž „o poklad samojedov“ bola ako čerešnička na torte v nedeľu. Na záver prebehlo vyhodnotenie súťaží a s krásnymi dojmami sme sa vybrali na cestu domov.... Ďakujeme všetkým zúčastneným za milú spoločnosť, zábavu a tiež za spätnú väzbu, bolo to super!


Luna


Luna | Alice | Zara


Basty a Kristínka | Einar | Kimi


Samy | Alickine detičky z 3 vrhov

FOTOGALÉRIA - TU

VÝSTAVA BRATISLAVA

Tento rok sme sa na „letnú Bratislavu“ vybrali len ako návštevníci a podporovatelia našich odchovov a kamarátov. Na dostihovej dráhe, kde sa výstava konala, bolo neskutočne horúco a samojedi a aj ich páničci mali čo robiť, aby to aj v úkryte pod stanom nejako zvládli. Na sobotnej výstave excelovala Bastíkova dcéra ... ktorá si na svojej úplne prvej vsýstave vybojovala titul BOB V nedeľu naše potomstvo zastupoval Einar a pripísal si ďalší titul CAC a ResCACIB (CACIB). Bastíkova dcérka Amicable Moat Czech Paws získala CAC, CACIB Na záver výstavy si dali spoločnú fotku s tatinom Bastionom.


Einar | Mia


Basty so svojimi detičkami

JAZZ OPÄŤ EXCELUJE NA VÝSTAVE

14.08.2018 CACIB Gradisca D´Isonzo, Taliansko
Rozhodca: Alessandro Zeppi (IT), Alenka Pokorn (SLO)
Glamorous Jazz Carpathian white smile „Jazz“
     Výborný 1, JCAC, JBOB, ResBIS Junior

ŠTENIATKA GRACE A BASTY

17.8.2018 sa narodili šteniatka v Chovateľskej stanici Od Trokavecké skály
Grace od Račí studánky & Bastion of Joy Carpathian white smile
2 psy & 5 sučiek

ROAD TRIP – BELGICKO, HOLANDSKO + VÝSTAVA

10. – 13.8.2018 Tento rok sme neplánovali žiadnu letnú dovolenku, a tak sme sa rozhodli pre krátky výlet na západ a to priamo na svetovú výstavu do Amsterdamu. Keďže ešte niekoľko dní pred konaním svetovky bolo otvorené prihlasovanie na klubovú výstavu samojedov v Belgicku, rozhodli sme sa, že to vyskúšame a zúčastníme sa. Prihlásili sme Reevu, Sienku aj Bastíka a v piatok ráno sme sa vydali na cestu – plánovaný príchod okolo ôsmej hodiny večer. Naše inak vždy spoľahlivé auto zahlásilo poruchu motora presne vo Viedni, keď pred nami bolo ešte nejakých 1200 km. Manželovo rozhodnutie ideme ďalej aj keď s rizikom a zníženou rýchlosťou bolo dosť odvážne, no nakoniec sme to dali, aj tam aj naspäť. Na hotel sme všaj dorazili aj vďaka prácam na ceste okolo pol noci. Ubytovali sme sa už v nám známom hoteli v mestečku Leuven, kde sme boli ubytovaní aj pred 1,5 rokom, keď sme odprevádzali šteniatko z E vrhu – Shira – k jeho novej rodinke. Moc sme toho nenaspali a už aj sme sa chystali našťastie nie ďaleko na klubový výstavu. Psíci sa pekne vystavovali, stretli sme sa s ďalšíme známymi aj neznámymi samojedármi a užili sme si krásny deň. Po výstave sme sa presunuli do Holandska do mesta Utrecht, kde už bola na večer naplánovaná párty. Unavení, no nemohli sme si to nechať ujsť. Parádne zloženie, nasmiali sme sa ako už dávno nie. Väčšina účastníkov plánovala vyrážať do Amsterdamu v skorých ranných hodinách, aby sa vyhli zápcham a našli aj parkovacie miesta. My sme to s Martinom vzdali a uprednostnili sme oddych. Do Amsterdamu sme prišli okolo desiatej a rozhodli sme sa odstaviť auto na záchytnom parkovisku a využiť kyvadlovú dopravu – najlepšie čo sme mohli urobiť. Haly boli preplnené, ledva sme sa pretlačili ku kruhu so samojedmi, samozrejme úplne na opačnom konci od vstupu. Už podľa ohlasov a hodnotení zúčastnených bolo lepšie tráviť čas rozhovormi s ľuďmi ako sledovaním posudzovania. Nakoniec sme ostali takmer do večera a potom sa vybrali naspäť do Utrechtu, kde sme ešte absolvovali spoločnú večeru. Cesta domov bola opäť dlhá, no stálo to za to.
FOTOGALÉRIA - TU


Bastyr | Sienar | Reeva


Basty - ResCAC | začína sa párty v Utrechte


Naša smečka na výstavisku v Amsterdame.

NÁVŠTEVA EDWIN

Začiatkom augusta sa na svoju dovolenku vybrali aj majitelia Edwina (Gandalf The White Carpathian white smile) a potešili nás svojou návštevou. Edwin vyrástol vo veľkého fešáka a za príkladnú starostlivosť o neho ďakujeme Katke a Peťovi. Ste úžasní !


Edwin so sestrou Sienou | Edwin so svojou rodinkou

TÁBOR PRE DETI Z DETSKÝCH DOMOVOV DUBNÍK

NÁVŠTEVA U EINARA

Jeden krásny letný deň sme sa vybrali na návštevu k rodinke nášho „šteniatka“ z vrhu E – Einara. Bolo riadne horúco, tak domáci sa chceli ešte trochu viac zohriať pri varení gulášu – mimochodom výborný bol. Kúsok vedľa kotlíka však bol napustený bazén na schladenie. A po dobrom obede a malom oddychu sme sa vybrali na prechádzku k Váhu, kde sa išla osviežiť aj naša smečka – Einar, Reeva, Alicka a Siena. Einar nám všetkým predviedol ako krásne pláva a patrične si to užíva. Voda lákala aj Reevu a Sienu, Alicka si len tak decentne osviežila labky. Nabrali druhý dych a poriadne sa spolu vybláznili v záhrade. Nakoniec nám venovali aj pózu pre fotografa s typickým samojedským úsmevom....


Alice, Siena, Reeva, Einar

NARODENINY VRH C

29.júla oslavuje náš vrh „C“ svoje šieste narodeniny. Zaira, Bali, Cesar – prajeme Vám všetko len to najlepšie, veľa zdravia, psích radostí a veľa dobrotiek !

NEUVERITEĽNÝ JAZZ

14.7.2018 - Prvýkrát v triede mladých vo veku 9 mesiacov a 4 dni v rakúskom Oberwarte a hneď JBOG a 6JBIS.... a na druhý deň v maďarskom Szombathely BIS JUNIOR !!!
Úžasné... môžem byť viac hrdá ?

ŠTENIATKA V CHS OD TROKAVECKÉ SKÁLY

Šteniatka Grace a Bastyho v chovateľskej stanici od Trokavecké skály potvrdené ultrazvukom.

V TÁBORE S DETIČKAMI

Samojedi sú lákadlom hlavne pre deti a hneď sa okolo nás zhŕkne kopa detí, či už na vychádzkach alebo keď sa so psíkmi vyberieme na nejaké podujatie. Toto leto nás organizátori denných detských táborov viackrát zavolali medzi svojich zverencov. Detičky si vyskúšali so psíkmi agility, my sme odpovedali na veľa detských otázok a psíkovia boli pomojkaní do sýtosti.

VÝLET NA CHALUPU

V rámci našej domácej dovolenky sme sa vybrali na chalupu na návštevu k našej kamarátke Vierke. Celá rodina aj s celou smečkou. Úžasné prostredie, naši chlpáči si vychutnávali každý jeden kút, každý pohyb... toľko nových podnetov. Nedalo nám to, aby sme si urobili zopár parádnych fotografií... Všetci sme si užili príjemnú atmosféru za hranicami všedných dní....


Zarinka

NARODENINY LILLYNKA A NÁŠ VRH A

9.7.2018

Čas letí veľmi rýchlo a je až neuveriteľné, že pred deviatimi rokmi sa v našej chovateľskej stanici narodil prvý vrh. Často si na to obdobie spomíname a vôbec mi nepríde, že to bolo už tak dávno. Sme radi, že naši „Áčkari“ sú stále vo výbornej kondícii a Ďakujeme im rodinkám, že sa tak pekne a naše prvorodené šteniatka starajú. Želáme im hlavne veľa zdravíčka a psích radostí, veľa odmeniek a pohladkaní... Sestrička Lillynka posiela svojim súrodencom aspoň pomyselný kúsok torty... :)

SHIRO – VYŠETRENIE NA DBK

Super výsledok!

CACIB ROGLA, SLOVINSKO

30.6.2018

Poslednýkrát v triede dorastu a opäť exceloval - neskutočný Jazz spolu s majiteľkou Matejkou sa ukázali v plnej paráde.
Glamorous Jazz Carpathian white smile „Jazz“
     trieda dorastu – Veľmi nádejný 1, BIS dorast

NOČNÁ VÝSTAVA V UDINE - TALIANSKO

23.6.2018

Rozhodca: Štefan Šinko (SLO), BIS rozhodca Bachal Gianfranco (Taliansko)
Glamorous Jazz Carpathian white smile „Jazz“
     trieda dorastu – Veľmi nádejný 1, BIS dorast

CACIB BRNO – REEVA JE ŠAMPIÓN ČESKEJ REPUBLIKY!

24.6.2018

Rozhodca: MVDr. Vladimír Piskay, SK
Smiling Snowball Pure Crystal „Reeva“
     trieda šampiónov – Výborná 1, CAC, ResCACIB

BASTÍKOV SYN - PENKTAS ELEMENTAS OMG THATS A LIFE - JOHNNY

Samoyed club show
     trieda mladých - Výborný 3/5
Klubová výstava amer.akít
     Výborný 1/2, JBOB, BIS III Junior Club winner
CAC Sivac – Srbsko
     Výborný 1, JCAC, JBOB, BOB – Srbský junior šampión

PREBEHLO KRYTIE GRACE A BASTY

Za Bastíkom prišla krásna nevestička Grace. Držíme palce a budeme netrpezlivo očakávať čo nám prezradí o mesiac ultrazvuk.

REEVA JE INTERCHAMPION!

Reevinka – Smiling Snowball Pure Crystal splnila podmienky na udelenie titulu Interšampión – veľmi sa tešíme!

VÍKEND V SLOVINSKU + CACIB BLED

17.6.2018

Tretí júnový víkend sme sa vybrali na výlet do Slovinska. Najprv sme sa postretali s našimi priateľmi a šteniatkami z vrhu G – Jazzom a Levom v Ljubljane a na druhý deň sme súťažili na výstave CACIB Bled, ktorá sa konala v Komende. Užili sme si krásne chvíle s priateľmi a samojedíkmi a čerešničkou na torte bolo Reevinkine dokončenie medzinárodného šampionátu.
Smiling Snowball Pure Crystal „Reeva“
     trieda šampiónov – V1, CAC, CACIB, BOB

FOTOGALÉRIA - TU


Jazz, Siena, Lev a Alicka | Lev, Siena, Alicka a Jazz


Reeva na výstave

ALICKA OSLAVUJE NARODENINY

15.6.2018

15.júna 2018 oslavuje naša Alicka – Radost Zhizni Incredible Heart Breaker krásne 7 narodeniny.
Prajeme Ti Alicka hlavne veľa zdravíčka, radosti a síl! Si naša bojovníčka!

PRVÁ VÝSTAVA PRE NAYKU

Gift from Islands Carpathian white smile – Nayka mala premiéru na výstave a hneď získala ocenenie Veľmi nádejná 1 a v záverečnom kruhu bola vybraná do užšieho výberu.

VÝSTAVA V NITRE

10.6.2018

Rozhodca: Georgy Tesics, Maďarsko
Faith Love & Hope Carpathian white smile „Monty“
     trieda dorastu – Veľmi nádejný 1
Great Choice Carpathian white smile „Luckier“
     trieda dorastu – Veľmi nádejný 2
Einherjar Carpathian white smile „Einar“
     trieda stredná – Výborný 1, CAC, ResCACIB (CACIB)
Femme Fatale Carpathian white smile „Mia“
     trieda dorastu – Veľmi nádejná 2
Desert Rose Carpathian white smile „Zarka“
     trieda otvorená – Výborná 1, CAC, CACIB, BOS


Lukier, Alicka, Sienka, Einar, Zarka, Mia, Monty


Mama vrhu F (v strede) Zarka s dcérou Miou a synom Montym | Mama vrhu G Alice (v strede) so synom Lukierom a dcérou Sienou

AURORA BOREALIS OF SNOW SISI

Dcéra nášho Bastíka a Ranya of Snow Sisi nám poslala pozdrav z výletu.

PENKTAS ELEMENTAS OMG THATS A LIFE „JOHNNY“

Majiteľka: Rita Urbán, Maďarsko
(Bastion of Joy Carpathian White Smile & Penktas Elementas Goddess Baba Yaga)
Johnny – 12 mesiacov

ŠTENIATKA ÚSPEŠNÉ NA VÝSTAVÁCH

26.5.2018 CACIB Varaždín
Rozhodca: Nives Medunjanin Božičevič (CRO), Charlotta Melin (SWE)
Glamorous Jazz Carpathian white smile „Jazz“
     trieda dorastu – Veľmi nádejný 1, ResBIS dorast
27.5.2018 CACIB Varaždín
Rozhodca: Andrea Jurcan (SRB), Willy Gullix (GER)
Glamorous Jazz Carpathian white smile „Jazz“
     trieda dorastu – Veľmi nádejný 1, BIS dorast

BUBLINKOVÝ DEŇ V SENICI

Popoludnie 31.mája sme spoločne s našou smečkou strávili v parku na podujatí pre deti, ktoré nieslo názov Bublinkový deň. Množstvo súťaží, zábavy a zážitkov a hlavne usmiate tváre všetkých detí. Sme veľmi radi, že nás organizátori pozvali a mohli sme byť súčasťou tohto pekného podujatia. Detičky si vyskúšali so psíkmi agility a pohladkať samojedov nechceli veru len detičky ale aj množstvo dospelých... A naši chlpáči si to patrične užívali :)

SAMOYED TOUR TATRY 2018

23. - 27.5.2018

Po roku sme opäť zavítali do Nového Smokovca so smečkou samojedov a skvelou partiou ľudí, aby sme spolu strávili aktívnu minidovolenku.
Výlety, debaty, opekačky, grilovačky a skvelá zábava – preto sa tu naša samojedská rodinka stretáva :)
Počas piatich dní sa na našej „Samoyed tour“ ukázalo celkovo 26 samojedov. Prvý deň sme si dali ako rozcvičku vychádzku na Hrebienok a k Studenovským vodopádom, druhý deň sme zamierili na Sliezsky dom, čo bola už pomerne náročnejšia túra. Tretí deň nasledovala oddychovka – magické Popradské pleso a vychádzka po Štrbskom plese. Na sobotu bola naplánovaná túra na čarokrásne Zelené pleso, ale vzhľadom na silné búrky sme museli zvoliť opačný smer a tak nás domáci borci vyviedli na Solisko. Každý večer sme posedeli pri grilovačke alebo varení gulášu, k zábave každý prispel vtipnými historkami so svojimi samojedíkmi. Prišli nás pozrieť aj samojedári žijúci v opačnej časti Slovenska ako bývame my, čo nás všetkých veľmi potešilo a tak sme si mohli užiť aj „rodinné stretnutia“ – súrodencov vrhov. Nedeľa priniesla krásne slnečné počasie a tak sme náš pobyt využili k prechádzke po Tatranských Smokovcoch a trošku sme zabávali miestnych aj turistov ukážkami lízania zmrzliny samojedmi – každý dostal svoj kopček zmrzliny :)
Užili sme si krásnu a veľmi aktívnu dovolenku s priateľmi a chlpáčmi v nádhernom prostredí. Odniesli sme si príjemné dojmy, zážitky a nabití novou energiou sme sa opäť vracali do reality všedných dní... tešíme sa opäť nabudúce!

FOTOGALÉRIA - TU
ČLÁNOK - TU


Výšlap na Sliezsky dom... | Póza na terase ... detičky Alicky a Bastíka s rodičmi a Reeva a Ela...


Na Popradskom plese | Výšlap na Solisko...


Na Štrbskom plese....


Cestou na Solisko...

Alicka a Basty s 5 detičkami z vrhu E – Einar, Alicka+Basty, Kimi, Leki, Cherry, Sammy


Spoločná pri penzióne.... | Grilujeme

Trefná básnička od našej kamarátky Moniky Zemkovej:

Vo Vysokých Tatrách máj lásky čas,
prišli biele vločky do Smokovca zas.
Sibír opäť ožil v bielom šate
Samojedi prišli v plnej paráde.

Na Sibíri sa stretla celá veľká rodina
a štekotom psíkov ozývala sa každá dolina.
Najprv Sliezsky dom a aj Velické pleso
cestou späť k rýchlemu kroku zahrmelo.

Vybehnúť Solisko to už bola iná káva,
to aj domácim borcom zabrať dáva.
Všade vôkol čierne chmúry a hlučné tresky
no našej bande vyhli sa kvapky a aj blesky.

Basty, Dallas, Alamak a aj Čoky
krásnych psíkov v Tatrách plné lúky.
Angie, Zara, Keissy a aj Alicka
žiarila celá dolina Mlynická.

A po roku opäť celá biela rodina
na večerné párty opäť spomína.
Opekačky, grilovačky, gulášik a nálada,
s radosťou sa zostava každý rok tu stretáva.

Všetci sme tu jedna krvná skupina,
biele psy a človek to je naša rodina.
Medzi nami každý samojed má miesto
tak neváhaj a o rok opusti svoje mesto.

Pridaj sa do svorky našej pod Tatrami
keď nebudeš vládať odvezieš sa lanovkami.
A tvoj verný biely priateľ psík
Ti možno zdrhne až na mostík.

Tak o rok priatelia zídeme sa v plnej zostave,
a spomienok veľa nech nám v pamäti ostane.
Nad Tatrou sa blýska hromy divo bijú
a psíkovia naši nech nám každý deň krásne vyjú.

BASTION A JEHO SÚRODENCI OSLÁVILI 7 ROKOV

20.5.2018

Ďalším oslávencom je náš medvedík Basty :) a všetci jeho súrodenci z vrhu B. Prajeme im všetko len to najlepšie, hlavne veľa zdravíčka, radosti, zábavy a samozrejme aj odmeniek :)

VRH D – 3 ROKY

19.5.2018

19.5.2018 majú naše šteniatka z vrhu D veľký deň, sú to naši oslávenci a „takmer“ dospeláci –všetko najlepšie Zarka, Zoey, Kaya, Čoki, Maxík, Django!

VYŠETRENIE OČÍ

Bastion of Joy Carpathian white smile „Basty
Glamorous Miracle Carpathian white smile „Siena“
Everything Changes Carpathian white smile „Lunka“
Blaze of Glory Carpathian white smile „Blaze“
Všetci obstáli na výbornú – výsledok oči čisté vrátane gonioskopie. Veľmi sa tešíme!

EUROSAMOYED SHOW 2018

4.-5.5.2018

Dlhoočakávaná udalosť je tu – predĺžený víkend v krásnom kaštieli v Mojmírovciach s bohatým programom a milými stretnutiami je tu ....Vo štvrtok 3.5.2018 sme sa postretali, rozložili stany pri výstavnom kruhu a užívali čas s priateľmi. V piatok ráno už začal predvýstavný zhon a po zahájení výstavy sa posudzovania ujal pán rozhodca Milan Bíroš zo Slovenska. Jednotlivé triedy si striedali s pánom rozhodcom Brianom Harrisom z Nového Zélandu. Obaja rozhodcovia sa zhostili svojej úlohy veľmi poctivo, čo spôsobilo aj predĺženie času posudzovania a záverečných súťaží. Po vyhlásení víťazov nasledovalo vyšetrenie očí, výsledkom sa veľmi tešíme a program pokračoval odborným seminárom.

Sobota sa stala dňom „D“ pre plánovanú Euroshow. Posudzovania sa zhostili pán Brian Harris z Nového Zélandu a dlhoročná chovateľka samojedov z Nemecka, pani Barbara Yvon Bruns. Najkrajším psíkom sa stal oba dni úžasný „Momo“ – Klajokliušou You Rock My World z Litvy. Zavŕšením tejto udalosti bol slávnostný Galavečer, kde sme sa mohli poriadne odreagovať :)

Viac si môžete prečítať TU
FOTOGALÉRIA - TU

Špeciálna výstava SKS 4.5.2018
Rozhodca: Milan Bíroš, SK a Brian Harris, NZ
Glamorous Jazz Carpathian white smile „Jazz“
     trieda dorastu – Veľmi nádejný 1, BIS dorast
Einherjar Carpathian white smile „Einar“
     trieda stredná – Veľmi dobrý
Bastion of Joy Carpathian white smile „Basty“
     trieda čestná – Výborný 1, ResBIS triedy čestnej
Glamorous Miracle Carpathian white smile „Siena“
     trieda dorastu – Veľmi nádejná 4, ResBIS dorast
Femme Fatale Carpathian white smile „Mia“
     trieda dorastu – Veľmi nádejná 1, 3.BIS dorast
Everything Changes Carpathian white smile „Lunka“
     trieda stredná – Výborná
Desert Rose Carpathian white smile „Zarka“
     trieda otvorená – Výborná
Smiling Snowball Pure Crystal „Reeva“
     trieda šampiónov- Výborná 2, ResCAC
Bastíkova dcéra Grace & Glory Xsara´s hope
     trieda stredná - Výborná

Eurosamoyed show- 5.5.2018
Rozhodca: Brian Harris, NZ a Barbara Yvon Bruns, Nemecko
Glamorous Jazz Carpathian white smile „Jazz“
     trieda dorastu – Veľmi nádejný 1, Best European samoyed puppy, BIS dorast
Einherjar Carpathian white smile „Einar“
     trieda stredná – Výborný
Bastion of Joy Carpathian white smile „Basty“
     trieda čestná – Výborný 1, BIS triedy čestnej
Glamorous Miracle Carpathian white smile „Siena“
     trieda dorastu – Veľmi nádejná 2
Femme Fatale Carpathian white smile „Mia“
     trieda dorastu – Nádejná
Everything Changes Carpathian white smile „Lunka“
     trieda stredná – Výborná
Desert Rose Carpathian white smile „Zarka“
     trieda otvorená – Výborná
Smiling Snowball Pure Crystal „Reeva“
     trieda šampiónov - Výborná 4
Bastíkova dcéra Grace & Glory Xsara´s hope
     trieda stredná - Veľmi dobrá


Jazz | Einar | Basty


Siena | Mia | Luna


Grace | Zarka | Reeva


Chovateľské skupiny | Páry


Galavečer

LEKI S RODINKOU U NÁS NA NÁVŠTEVE

1.5.2018

Echo of Siberia Carpathian white smile - Leki

KV MLADÁ BOLESLAV

14.4.2018

Po dvoch rokoch sme sa opäť vybrali na Klubovú výstavu Samojed klubu ČR do Mladej Boleslavi. Tentokrát sme vzali so sebou Bastíka, Reevu a Sienu. Naše odchovy tiež reprezentoval Fabi, šteniatko z nášho vrhu F. Strávili sme krásny deň v spoločnosti priateľov a naši chlpáči nám urobili radosť aj peknými oceneniami.
Rozhodca: Kristina Vaníčková, ČR
Flame od Love Carpathian white smile „Fabi“
     trieda dorastu – Veľmi nádejný1, Res BIS dorast
Bastion of Joy Carpathian white smile „Basty“
     trieda šampiónov – Výborný 1, CAC, 2.Najlepší pes
Glamorous Miracle Carpathian white smile „Siena“
     trieda dorastu – Veľmi nádejná 1, BIS dorast
Smiling Snowball Pure Crystal „Reeva“
     trieda šampiónov – Výborná 2
Basty & Reeva - 2. Najlepší pár


Fabi - 6,5 mesiacov – Veľmi nádejný 1


Basty


Siena – 6 mesiacov – Veľmi nádejná 1, BIS dorast


Reeva


Siena a Fabi v záverečných súťažiach | Basty a Reeva v súťaži párov


Najlepšie je aj tak po výstave na lúke....

FOTOGALÉRIA - TU

NOVINKY OD ŠTENIATOK

Ginger – Ginger Boy Carpathian white smile - si po vychádzkach vychutnáva pohodlie paničkinej postele.

Dasty – Forest Whispers Carpathian white smile má tiež pekne natrénovaný výstavný postoj... Panička s ním trávi svoj voľný čas a niekedy sa spolu ukryjú do Dastíkovej búdky.

Naya – Gift from Islands Carpathian white smile – Nayka vyrástla v krásnu slečnu a vzrastom už dobehla aj svoju staršiu kamarátku.

Lev - Golden Lion Carpathian white smile miluje vychádzky aj maznanie s paničkou na gauči. Slniečko už pripeká, tak treba vyskúšať kvalitné slnečné okuliare.

Basty - Face To Face Carpathian white smile si tiež vyskúšal slnečné okuliare. Podstúpil jarnú očistu a pekne svojej rodinke zapózoval v záhrade.

Jazz – Glamorous Jazz Carpathian white smile krásne zapózoval v záhrade.

Lukier – Great Choice Carpathian white smile - Lukiho panička nám poslala takéto krásne „vysmiate“ fotky :)

Edwin – Gandalf The White Carpathian white smile cestuje na veľmi dlhé vzdialenosti... samozrejme si treba urobiť pohodlie.

Fabi – Flame of Love Carpathian white smile so svojim kamošom Greyom nám ukázali ako to vyzerá pred a po výstave :)

Zaira (Crystal Heart) a Zoey Diana The Princess pútajú pozornosť na rôznych výletoch.

LUKIER NA PRVEJ VÝSTAVE VO VARŠAVE

Great Choice Carpathian white smile „Lukier“
     trieda šteniat – Veľmi nádejný 1 Šikulka :)

ZARINKA NARODENINY

Naša milovaná Zarinka oslávila 7.4.2018 svoje 12te narodeniny. Zlatíčko naše, želáme Ti hlavne veľa zdravíčka, večných úsmevov, ruuuukanie od rána do večera, nech Ti veľmi dlho vydrží Tvoje neúnavné žobranie piškótov a iných dobrôt, manažovanie celej smečky vrátane nás :)


Zarinka pózuje s tortou a darčekmi | Krásna poschodová torta.... mňam | “ Môžem sa už do nej pustiť ?“


Zarka mala veľa gratulantov – a s tými štvornohými sa podelila o tortičku

EINAR SPLNIL PODMIENKY A STAL SA CHOVNÝM PSOM. GRATULUJEME!

Einherjar Carpathian white smile podstúpil bonitáciu a splnil potrebné skúšky – stal sa chovným psíkom. Veľmi sa tešíme :)

VÝSTAVA NITRA

7.-.8.4.2018

7-meho a 8-meho apríla sme strávili na našej obľúbenej výstave v Nitre, v celkom obstojnom zastúpení potomkov Carpathian white smile.

7.4.2018, rozhodca Rafael Parrondo Garcia, Španielsko
Glamorous Jazz Carpathian white smile „Jazz“
    trieda šteniat – Veľmi nádejný 1, BIS mladší dorast
Faith Love & Hope Carpathian white smile „Monty“
     trieda dorastu – Veľmi nádejný 1, v záverečných súťažiach postúpil do užšieho výberu
Glamorous Miracle Carpathian white smile „Siena“
    trieda šteniat – Veľmi nádejná 1
Femme Fatale Carpathian white smile „Mia“
    trieda dorastu – Veľmi nádejná 1
Everything Changes Carpathian white smile „Lunka“
     trieda stredná – Výborná 1, CAC, ResCACIB
Desert Rose Carpathian white smile „Zarka“
     trieda otvorená – Výborná 2, ResCAC

Prišiel nás pozrieť aj Edwin – Gandalf White Carpathian white smile a so svojou sestrou Sienou a Bratom Jazzom si urobili spoločnú fotku :)
Sme veľmi šťastní, užili sme si krásny deň v spoločnosti priateľov a nádherných psov, milých stretnutí a krásnych výstavných úspechov a zážitkov !


Jazz v triede šteniat | Monty v triede dorastu


Carpathian white smile v Nitre (Lunka, Zarka, Jazz. Siena, Mia, Monty, Einar)


Súrodenci z vrhu G v Nitre – Edwin, Siena , Jazz


Siena v triede šteniat | Mia v triede dorastu


Lunka | Zarka


Jazz a jeho prvý veľký úspech – BIS minor puppy


V záverečných súťažiach sa krásne predvádzal aj Monty a postúpil do užšieho výberu.

8.4.2018, rozhodca Nedim Šuta, Bosna a Hercegovina
Glamorous Jazz Carpathian white smile „Jazz“
    trieda šteniat – Veľmi nádejný 1
Glamorous Miracle Carpathian white smile „Siena“
    trieda šteniat – Veľmi nádejná 1
Everything Changes Carpathian white smile „Lunka“
    trieda stredná – Výborná 1, CAC, ResCACIB


Jazz | Siena | Lunka | Mama a dcéra – Alice a Siena


Siena a Jazz | a s mamou Alice | Kamošky :)

FOTOGALÉRIA - TU

FOTKY „NAŠICH ŠTENIATOK“

Kimi – Euphoria Carpathian white smile na výlete.

Einar – Einherjar Carpathian white smile – sa vybral so svojou rodinkou na výlet do Tatier – vyzerá to tak, že si to poriadne užili :)

VESELÉ VEĽKONOČNÉ SVIATKY PRAJEME VŠETKÝM NAŠIM PRIATEĽOM

NÁVŠTEVA KATKA A KUBO

Katka je osvedčená istota dlhého hladkania a mojkania, tak sa smečka preteká, kto obsadí najlepšie miesto, aby sa mu dostalo čo najväčšej pozornosti :)

GINGER NA PRVEJ VÝSTAVE V BULHARSKU

Panička nášho Gingera – Ginger boy Carpathian white smile nás veľmi milo prekvapila a odrazu len poslala fotky z výstavy zo Sofie. Ginger sa v rukách handlerky predvádzal ako naozajstný profík :)

VÝSTAVA CRUFT´S 2018

Sme veľmi hrdí na nášho Shira (Easy To Love Carpathian white smile), ktorý v kategórii Yearling dogs obsadil krásne druhé miesto. Veľmi sa tešíme!
Taktiež nás veľmi teší nádherný úspech otca nášho vrhu G, psíka Nikara Diamond Dancer – Dan The Man, ktorý si vybehal titul BOB. Gratulujeme!

JAZZ NA PRVEJ VÝSTAVE V RIJEKE

Jazz – Glamorous Jazz Carpathian white smile tiež už absolvoval s paničkou Matejkou svoju premiéru vo výstavnom kruhu a predvádzal sa skutočne veľmi pekne. Vybehal si dvakrát titul Veľmi nádejný 1.
Ešte nám poslal jednu vysmiatu fotku so svojím kamošom Kanom.

NÁRODNÁ VÝSTAVA BRATISLAVA

18.2.2018

18.2.2018 rozhodca Linda Voláriková, SR
Einherjar Carpathian white smile „Einar“
     trieda stredná – Výborný 1, CAC, Víťaz Slovenska, BOS
Einar si úspešne začal „dospelácky šampionát, srdečne blahoželáme!


Einar a Kimi

SNEŽNÉ PSY

Krásne podujatie „Snežné psy“ sa konalo v Tatranskej Lomnici a na výlet sa tam vydali a naše úžasné plemeno propagovali naše dve už odrastené šteniatka – súrodenci Cherry a Sammy so svojimi rodinkami a tiež šteniatko Basty z vrhu F. Samojedi pochopiteľne pútali pozornosť, ľudia sa pýtali na povahu a samozrejme sa s nimi chceli fotiť.


Cherry a Sammy | Basty s rodinkou

MEDZINÁRODNÁ VÝSTAVA NITRA

10.2.2018

Rozhodca: Zdenka Jílková, CZ
Glamorous Miracle Carpathian white smile „ Siena“
     trieda mladší dorast – Veľmi nádejná 1 (2/2)
Euphoria Carpathian white smile „Kimi“
     trieda mladých (2/2)– Výborná 1, CAJC

Samojed Glamorous Miracle Carpathian White Smile Samojed Glamorous Miracle Carpathian White Smile
Siena


Kimi

FOTOGALÉRIA - TU

ZDRAVOTNÉ VYŠETRENIA

Einherjar Carpathian white smile „Einar“ – vyšetrenie na dedičné ochorenia očí s výsledkom čisté a na dyspláziu bedrových kĺbov – výsledok 0/0 – HD A.
Veľmi sa tešíme!

VÝLET NEMECKO A KARLŠTEJN

3.-4.2.2018

Prvý februárový víkend sme sa vydali na cestu do Nemecka neďaleko Stuttgartu, aby sme odprevadili naše šteniatko Nayku do jej novej rodinky. Aby jej nebolo po ceste dlho, vzali sme aj Bastyho. Ubytovali sme sa v krásnom rodinnom hoteli v mestečku Gőppingen a pozreli peknú miestnu architektúru. Podvečer sme strávili s Naykinou rodinkou z Francúzska. Na druhý deň ráno sme sa vydali na cestu domov a keďže cesta ubiehala pomerne rýchlo, urobili sme si prestávku s výletom na hrad Karlštejn, kde práve v ten víkend otvárali sezónu.


Naya a Basty oddychujú po dlhej ceste. | ..a malá vychádzka | Nayka s novými paničkami

POZDRAV OD SAMMYHO

Sammy z Košíc si tiež užíva zimu a potom si pekne zalezie do parádnej búdky, ktorú mu doma vyrobila jeho rodinka :)

LUNKA A KAYA

Lunka a Kaya si vybehli so svojou rodinkou do prírody a poslali nám takýto pekný záber...

Shiro ResBOB

Úžasnú novinu sme dostali z Anglicka - Shiro (Easy To Love Carpathian white smile) získal na výstave titul ResBOB! Srdečne gratulujeme :)
Vyzerá to tak, že aj on sa z toho veľmi tešil :)

SAMOJEDSKÝ PLES

Opäť po roku tu máme samojedský ples. Minulý rok bol prvý ročník, ohlasy boli super, tak sa Samojed klub Slovensko rozhodol v tejto milej spoločenskej udalosti pokračovať.
Nám sa na ples síce podarilo zavítať len na chvíľu, ale bolo to super, vidieť veselé tváre našich kamarátov a trošku sa odreagovať :)

Vždy na konci roka si hovorím : Je na čase spomaliť.... a dám si také malé predsavzatie, že budem aspoň dva víkendy v mesiaci doma.... a január začal ešte hektickejšie ako zvyčajne...
V priebehu dvoch víkendov sme prekonali cca 3600 km, prešli cez 6 hlavných miest a 7 krajín...

SLOVINSKO

Prvý víkend sme boli v Slovinsku na oslave našej kamarátky Matejky, ktorá oslavovala krásne jubileum a tiež navštíviť naše šteniatka z posledného vrhu Jazza a Leva.
Glamorous Jazz Carpathian white smile „Jazz“ a braček Golden Lion Carpathian white smile „Lev“


Na oslave s Matejkou


Fešáčisko Jazz


Stretnutie s mojimi „detičkami“ – Jazz a Lev

BULHARSKO

Druhý víkend sme jedno šteniatko pre zmenu boli zaviesť k jeho novej rodinke a to rovno do bulharskej Sofie. Gingera počas cesty sprevádzala Reeva a Lilly. Naša kamarátka Temenuška z mestečka Lovech pre nás pripravila stretnutie samojedov - potomkov našej Azary (sučky z prvého vrhu) a ich majiteľov. Spolu s novými majiteľmi nášho Gingera nám ukázali Sofiu a pripravili pre nás pekný program. Taktiež za nami prišla Silviya z mesta Pleven so synom nášho Bastíka – Bountym. Napriek obrovským vzdialenostiam sme prežili nádherné dva predĺžené víkendy a zasa raz len môžem povedať, že som šťastná, že vďaka samojedom máme úžasných priateľov aj v zahraničí a možnosti stretnúť ďalších :)


Občerstvenie po ceste autom | Ginger u novej paničky | Posedenie po vychádzke


S Temenuškou a Milenou pri chráme | Národné divadlo | Výletníci pri divadle


Stretnutie samojedov v Sofii
Milé stretnutie s Temenuškou, Silviyou a synom nášho Bastíka – Bountym

FOTOGALÉRIA - TU

ZIMA V ZÁHRADE

Vianoce boli opäť na blate, ešteže aspoň na prelome rokov napadlo trošku snehu a smečka si mohla trošku zašantiť na záhrade bez toho, aby boli všetci hnedej farby....FOTOGALÉRIA - TU

DARČEKY

Naši samojedskí priatelia nás potešili množstvom krásnych darčekov či už pod stromček, do nového roku, k narodeninám alebo len tak.... Ďakujeme veľmi pekne, veľmi si to vážime a tešíme sa!

ŠŤASTNÝ NOVÝ ROK 2018!

Všetkým našim priateľom, kamarátom, majiteľom našich šteniatok, rodinke, známym aj neznámym prajeme všetko dobré do nového roku a nech nám tí naši chlpáči robia len a len radosť :)

Novinky roku 2017: TU